przetwornice akumulatorowe 12V na 230V.

Sposoby UPS pracujące w sieci www prócz bezprzerwowego zasilania dodatkowo też separują zasilane obwody od zakłóceń sieci energetycznej, zapewniając dostawę mocy w całkowitym tegoż słowa znaczeniu bez przerw i na najwyższym poziomie jakościowym, jeżeli chodzi o poziom napięcia oraz częstotliwość.

Dobór zasilacza odpowiedniego do zapotrzebowania

Zasilacze UPS, tak jak następne urządzenia elektryczne, samiutkie przy tym potrzebują mocy by działać. Wykorzystanie mocy na „potrzeby własne” zasilacza bywa różne oraz zazwyczaj zależy od: mocy, temperatury otoczenia i ceny urządzenia - jakości.

Niewielkiej mocy urządzenia offline, uznanych wytwórców zadowalają się mocą w przybliżeniu 10­ Watt, jednakże znaczniejsze urządzenia pobierają w przeciągu pracy dziesiątki bądź dosłownie setki Watt. Intensywność pobierana poprzez zasilacz UPS to także istotny właściwości, konieczny do uwzględnienia przy projektowaniu systemu zasilania. Najkorzystniej jest wybrać urządzenie nieznacznie przewymiarowane odnośnie maksymalnego spodziewanego obciążenia, zakładając iż przenigdy nie będzie poprzez dłuższy okres pracowało na pełniuteńkim obciążeniu. Przyjęcie maksymalnego obciążenia jako 80% mocy znamionowej urządzenia wydaje się rozsądnym kompromisem.

Przeciążenie na starcie

Istotna jest nie jedynie maksymalna moc jaką pobierają wszelkie przewidywane urządzenia. Dla sieci, w jakich pracują urządzenia indukcyjne (silniki, pompki, lodówki) użyteczne staje się uwzględnienie zapasu mocy na czas rozruchu. Pominięcie zapasu mocy i przyjęcie, że przetwornica to wytrzyma może skutkować odcięciem zasilania - zostanie to potraktowane poprzez elektronikę jako zwarcie i czy nastąpi przerwa w zasilaniu czy akcesorium się wyłączy na stałe albo czasowo.

Czytaj dalej na temat: zapasy na przeciążenie, czas podtrzymania, bateria akumulatorów.

W niektórych zastosowaniach, tam gdzie występują bez porównania skoki poboru mocy realne jest użytkowanie akumulatorów jako stabilizatora. W wyżej wspomnianym układzie akumulatory nie pracują buforowo jednak i to jest raczej działalność mieszania cykliczno - buforowa.Po ustaleniu jakiego urządzenia UPS potrzebujemy przychodzi pora na selekcja zbioru akumulatorów. Ważne ażeby uwzględniając właściwą niezawodność, okres podtrzymania i względy ekonomiczne wybrać właściwą ilość akumulatorów, napięcie zbioru, uwzględnić niezbędne zapasy.

Published by